Narciarstwo zjazdowe

Dlaczego warto przyjechać do nas zimą…..

Panują u nas wyśmienite warunki do wypoczynku zimowego z dziećmi. Wysokość 760 mnpm sprawia, że zimy zawsze są śnieżne, a okolica zamienia się w bajkową białą krainę. To wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego ( narty biegowe można u nas wypożyczyć ). W tym sezonie będą wytyczone stałe trasy narciarstwa biegowego, rekomendowane przez Związek Miłośników Narciarstwa Biegowego Małopolski.

Przed domem mamy pagórki, z których świetnie zjeżdża się na sankach – oczywiście mamy także sanki ?  Dojazd zimą do gospodarstwa Trzy Jaskółki jest bardzo wygodny – drogi są dobrze odśnieżane.

 

Orawka

Do wyciągów narciarskich w Orawce ( orczyk ) i Spytkowicach ( krzesełka, 2 orczyki ) co prawda trzeba dojechać  30-40 min., ale nie ma na nich tłoku. Można swobodnie jeździć o każdej porze dnia, nawet do późnych godzin wieczornych – są idealne dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy.

Trasy narciarskie na Orawce i w Spytkowicach są regularnie ratrakowane, posiadaja system sztucznego naśnieżania i oświetlenie stoku. Dodatkowo na Orawce do dyspozycji narciarzy bufet z zimnymi i gorącymi przekąskami oraz napojami, grill, wypożyczalnia sprzętu i opieka instruktorów. Trasa jest bardzo szeroka, a dodatkowo przy dolnej stacji jest wyciąg dla małych dzieci i stawiających pierwsze kroki na nartach narciarzy. W Spytkowicach jest dodatkowymały wyciąg do nauki jazdy oraz przedszkole zimowe dla dzieci, szkółka narciarska i wypożyczalnia nart, gogli, rękawic, a także sanek czy jabłuszek.

Rodziny z dziećmi, które przyjeżdżają do nas na zimowy wypoczynek, są zachwycone. Wokół domu sceneria jak z bajki, około 9.00 wyruszają na wyciąg ( który często uruchamiany jest dopiero specjalnie dla nich ), a gdy się zmęczą, wracają na pyszny ciepły posiłek. Również wieczory spędzają bardzo przyjemnie – rodzice mogą odpocząć, porozmawiać, a dzieci szaleją na stoku obok domu. Chętnie organizujemy też dla nich kuligi i ogniska z pieczeniem kiełbasek, co dzieciaki uwielbiają.

http://narty.orawka.pl/

Wyciąg narciarski orczykowy, położony w malowniczej, górzystej części polskiej Orawy na trasie Rabka – Chyżne, w odległości ok. 80km od Krakowa. Trasa jest regularnie ratrakowana, posiada system sztucznego naśnieżania i oświetlenie stoku. Dodatkowo do dyspozycji narciarzy bufet z zimnymi i gorącymi przekąskami
i napojami, grill, wypożyczalnia sprzętu i opieka instruktorów. Parking przy dolnej stacji wyciągu tamiflu for kids. Wyciąg o długości 450m, dwie trasy zjazdowe o długości 450m
i 550m. Bardzo szeroka trasa, idealna dla początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz na rodzinne wyprawy narciarskie.

Dodatkowo przy dolnej stacji wyciąg dla małych dzieci i stawiających pierwsze kroki na nartach narciarzy. Wyciąg otwieramy codziennie od godziny 9.00 rano, a zamykamy w późnych godzinach nocnych.  Dodatkowo, przy dobrej widoczności, ze stacji górnej roztacza się teraz piękny widok na Tatry oraz Babią Górę. Przy stacji dolnej znajduje się bufet, gdzie można wejść, ogrzać sie, wypić piwo i coś przekąsić.


Mosorny Groń

http://www.zawoja-ski.com.pl

Mosorny Groń – uruchomiony w grudniu 2003 roku w Zawoi Policzne nowoczesny ośrodek narciarski, w skład którego wchodzą:

  • czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości 1380 m. i przepustowości 2400 osób/godz. na szczyt Mosorny Groń (1045 m npm) wraz z towarzyszącą jej narciarską trasą zjazdową o długości 1420 m i różnicy wysokości 336 m. – trasa posiada homologację FIS, pozwalającą na organizowanie międzynarodowych zawodów narciarskich
  • wyciąg do nauki jazdy o długości 50 m. – idealny do pierwszych szusów na nartach pod okiem instruktora zarówno dla tych małych jak i dużych.

Przy dolnej stacji kolei linowej znajduje się hotel i restauracja oraz bezpłatny parking dla gości, a przy górnej góralska karczma. W ośrodku działa szkoła narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Ośrodek jest czynny przez cały rok. Ze szczytu można podziwiać piękny widok na masyw Babiej Góry, Policy, Jałowca a dalej na Beskid Żywiecki, Makowski i Tatry. Teren ten jest doskonały nie tylko do uprawiania sportów zimowych ale i także dla turystyki pieszej, rowerowej i paralotniarstwa.


 

Spytkowice – Beskid

Kompleks położony jest w zaciszu otaczającej przyrody 600 m od głównej drogi Kraków – Chyżne, pomiędzy pasmem Babiogórskim a Gorcami. Posiadamy 72 miejsca noclegowe w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z możliwością dostawki. Każdy pokój posiada własny węzeł sanitarny oraz TV-Sat. Większość pokoi posiada własny taras z przepięknymi widokami na okolice (Babią Górę, stok narciarski, Spytkowice). http://www.kompleksbeskid.pl