Kąpieliska, wody termalne

Termy Podhalańskie w Bańskiej Niźnej

http://www.termyszaflary.com

Kąpielisko Bańska Niżna leży na wysokości 700 m. n. p. m na terenie powiatu nowotarskiego w gminie Szaflary. Odległość kąpieliska od Zakopanego wynosi 11km, od Nowego Targu 8km. Kąpielisko zasilane jest wodą termalną z odwiertu głębinowego na poziomie 3040m, temperatura w basenach wynosi 30-38 stopni Celsjusza. Ogólna powierzchnia basenów 970m2. Kompleks malowniczo położony w odległości 300m od trasy nr 47 Kraków – Zakopane.


 

Meander Park na Słowacji

<a href=”http://www.meanderpark.com/” onclick=”__gaTracker(’send’, 'event’, 'outbound-article’, 'http://www.meanderpark here are the findings.com/’, 'http://www.meanderpark.com’);”>http://www.meanderpark.com

Meander Park thermal położony jest na terenie Orawy w Tatrach Zachodnich, już przy granicy z Polską i tylko kilka km od Zakopanego.

Z głębokości 1611 m wypływa naturalna woda geotermalna o temperaturze 58 ºC wykorzystywana do napełniania basenów o łącznej powierzchni aż 1545 m2.

Jest ona wysoko zmineralizowana, sodowo-wapienno-magnezowo-siarkowa z dużą zawartością żelaza. Baseny zawierają wiele różnych atrakcji – sztuczne fale wodne, jacuzzi, gejzer, strumienie masujące, grzyb wodny , a także natryski.

W obiekcie znajdują się szatnie z przebieralniami, restauracje, bistro, kawiarnia, kawiarnia letnia z ogródkiem, duży basen sportowo-relaksacyjny, duży i mniejszy basen relaksacyjny, basen do kąpieli chłodzącej, sauna oraz pomieszczenie do masażu.

Dla zmęczonych kąpielami przygotowaliśmy pomieszczenia z leżakami. System wejść do basenów umożliwia kąpiel przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Baseny są zatem czynne 12 miesięcy w roku. Każdy odwiedzający otrzymuje przy wejściu “zegarek”, w którym jest ukryty elektroniczny chip.

Przy użyciu tego zegarka automatycznie otworzycie Państwo swoją szafkę
i „zapłacicie” za obiad w barze lub za kawę w kawiarni. Po zakończeniu pobytu wszystko uregulujecie jednym rachunkiem płatnym w kasach ośrodka.

Termy Chochołowskie -atrakcyjne miejsce na wypoczynek rodzinny , oddalone 30 km od Trzech Jaskółek na Siarce.

Wypasiona Dolina w Zubrzycy Górnej- nowoczesny park linowy dla rodzin z dziećmi